Blachownia

Nazwa wydarzenia: A dziś bawimy się biało – czerwonymi barwami – warsztaty wykonywania kotylionów w Mieście i Gminie Blachownia.

Data: 30 kwietnia 2022 r.
Godzina: 10.00-13.00
Miejsce: Blachownia, Centrum Aktywności Obywatelskiej, ul. Sienkiewicza 22.
Lokalny koordynator: Magdalena Maciążka.

W ramach projektu w Gminie Blachownia uczestnicy będą przygotowywać biało czerwone kotyliony, wianki, przypinki, które zostaną rozdane gościom podczas uroczystego koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Wraz z gośćmi  oraz włodarzami gminy, podczas spaceru po Blachowni będziemy mieli możliwość podziwiać piękno natury
i pozytywne zmiany w naszej małej ojczyźnie.


Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów w ramach projektu „Z biało-czerwoną po powiecie częstochowskim”
w Blachowni.

« z 4 »

Blachownia – DZIĘKUJEMY !!!!!!!!!!!

Sprawozdanie z wydarzenia:

30 kwietnia o godzinie 10.00, tradycyjnie chlebem i solą pani Sylwia Szymańska Burmistrz Miasta i Gminy powitała gości z Litwy. Organizatorzy przygotowali warsztaty wytwarzania efektownych kotylionów, kokard, biało-czerwonych girland i przypinek. Instruktorzy zaprezentowali różne sposoby wykonania prostych dekoracji, nawiązujących do Narodowego Święta Flagi Polskiej, Święta 3 Maja. W trakcie warsztatów goście z Litwy wraz z mieszkańcami Blachowni przygotowywali biało – czerwone kotyliony, które 2 maja były rozdawane uczestnikom patriotycznego koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Gościem honorowym warsztatów była Pani Poseł Lidia Burzyńska, współorganizatorka projektu, która wraz z włodarzami Miasta i Gminy Blachownia, gośćmi z Litwy i mieszkańcami udała się na patriotyczny spacer po Blachowni. Podziwiając piękno naszej małej ojczyzny, uczestnicy spaceru wręczali przechodniom flagi biało – czerwone, ukazując w ten sposób swój szacunek do naszych barw narodowych oraz uwrażliwiając na znaczenie słów: patriotyzm, ojczyzna, barwy i święta narodowe. Blachowniański „biało – czerwony” projekt zyskał rozgłos ze względu na relację w mediach TV.

Jako lokalny koordynator chciałabym serdecznie podziękować organizatorom, współorganizatorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji ww. projektu na terenie Miasta i Gminy Blachownia. Magdalena Maciążka