Koniecpol

Nazwa wydarzenia: Warsztaty rękodzieła patriotycznego w Koniecpolu.

Data: 2 maja 2022 r.
Godzina: 10.00-12.00
Miejsce: Koniecpol, Dom Kultury, ul. Szkolna 1.
Lokalny koordynator: Dorota Jakubowska.

Złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Katynia przy parafii pw. Św. Michała Archanioła w Koniecpolu, warsztaty rękodzieła patriotycznego prowadzone przez instruktorów z Osikowej Doliny – wstęp wolny.

Jest takie miejsce…. Gdzie Historia wyrabiania ozdób i wyrobów rękodzielniczych z łyka osikowego sięga końca XIX wieku. To właśnie w gminie Koziegłowy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej powstała „Osikowa Dolina”, która od prawie dwóch dekad krzewi tę piękną tradycję, nadając jej nowoczesne tchnienie. Źródło: Osikowa Dolina


Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów w ramach projektu „Z biało-czerwoną po powiecie częstochowskim”
w Koniecpolu.

« z 4 »

Koniecpol – DZIĘKUJEMY !!!

Sprawozdanie z realizacji zadania:

W gminie Koniecpol ok. 100 uczestników  poznawało polską kulturę i tradycje zabawy z wykorzystaniem oryginalnej techniki plastycznej, jaką jest tworzenie ozdób z osikowych wiórków. Warsztaty zostały zorganizowane w budynku Centrum Społeczno-Kulturalnego w Koniecpolu, a prowadzili je  instruktorzy z Osikowej Doliny. Uczestnicy wykonali ozdoby patriotyczne, które mogli zabrać do swoich domów. W przerwie, podczas poczęstunku, prowadzono dyskusję na temat kultywowania polskich tradycji sztuki ludowej. Na zakończenie warsztatów zostały złożone kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim.

Współpraca: Osikowa Dolina, Szkoła Podstawowa nr 2 w Koniecpolu, Spółdzielnia Socjalna BISTRO ALE BABKI w Koniecpolu, Dom Kultury w Koniecpolu, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Koniecpolu, Dom Seniora w Koniecpolu.