Konopiska

Nazwa wydarzenia: Kresowianie spotykają się z mieszkańcami podczas lokalnego świętowania „majówek”.

Data: 1 maja 2022 r.
Godzina: 18.00-20.00
Miejsce: Gmina Konopiska.
Lokalny koordynator: Magdalena Maciążka.

Podczas wizyty w Gminie Konopiska najmłodsi mieszkańcy będa mogli poznać zagrodowe zwięrzęta w „Owczarkowej Zagrodzie”.

Zagroda znajduje się w otoczeniu lasów, łąk z dala od głównej drogi. Na niespełna 3 ha powierzchni znajduje się gospodarstwo w którym można spędzić miło i sympatycznie czas na świeżym powietrzu. Możemy się pochwalić wolierą z ptakami ozdobnymi o powierzchni około 2500 tys. m2.  Podczas wizyty organizujemy ognisko w przyjemnym otoczeniu lasu, wody. Źródło: OWCZARKOWA ZAGRODA – Farma – Hodowca zwierząt domowych – Wycieczki i zwiedzanie.


Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów w ramach projektu „Z biało-czerwoną po powiecie częstochowskim”
w Konopiskach.

Konopiska – DZIĘKUJEMY !!!

Sprawozdanie z w ramach wydarzeń  „Kresowianie spotykają  się z mieszkańcami podczas lokalnego świętowania majówek –  Owczarkowa Zagroda, Gmina Konopiska”, realizowanego w ramach projektu „Z biało – czerwoną po powiecie częstochowskim”.

W Gminie Konopiska właściciele zagrody edukacyjnej zaprosili uczestników projektu do  poznania dawnej wsi polskiej. Nasza „Owczarkowa Zagroda” znajduje się w województwie śląskim, gminie Konopiska w miejscowości Wąsosz. W zagrodzie mieszka 56 gatunków zwierząt, m.in alpaki, kozy domowe, pawie, daniele, bażanty, kaczki, gęsi, przepiórki, indyki, perliczki, papugi. Można też zobaczyć zwierzaki mieszkające w wodzie: karpie koi, amury, jesiotry, węgorze, płotki, żółwie.
Zagroda położona jest w otoczeniu lasów, łąk, z dala od głównej drogi. Na niespełna 3 ha powierzchni znajduje się gospodarstwo, w którym grupa  spędziła miło i sympatycznie czas na świeżym powietrzu.  Był powrót do przeszłości, czyli możliwość obejrzenia w lokalnym skansenie narzędzi z dawnego gospodarstwa, zabawek, wyposażenia domów czy szkoły. Największą atrakcją cieszyły się jednak zwierzęta, które można było pogłaskać i nakarmić. W uroczym, przyjaznym zakątku zieleni, wśród kwiatów w  mini zoo uczestnicy podziwiali m.in. alpaki, papugi, pawie, króliki, był też kot, który zaprzyjaźnił się z grupą.
Magdalena Maciążka – koordynator lokalny.