Kłomnice

Nazwa wydarzenia: Warto żyć nad Wartą w Gminie Kłomnice – Bieg Charytatywny na rzecz Częstochowskiego Hospicjum dla Dzieci, piknik.

Data: 1 maja 2022 r.
Godzina: 13.00-15.00
Miejsce: Skrzydlów. ul. Główna 6a i Plac Sołecki przy ul. Nadrzecznej.
Lokalny koordynator: Elżbieta Łągiewka.

„Warto żyć nad Wartą w Gminie Kłomnice” pod tym tytułem w Skrzydlowie zostanie przeprowadzony marsz i bieg charytatywny na rzecz Częstochowskiego Hospicjum dla Dzieci.

Rozpoczęcie o godz. 13.00 na terenie Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Skrzydlowie: wciągnięcie flagi na maszt, wspólne odśpiewanie hymnu, po czym bieg (dla dzieci) oraz marsz (dla starszych) wzdłuż brzegów rzeki Warty, na plac zabaw dla dzieci przy ulicy Nadrzecznej.

Na mecie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz będzie mógł skorzystać z degustacji potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Kłomnice. Po zamknięciu biegu (od 14.00 do 15.00) rozpocznie się wspólne biesiadowanie przy ognisku i muzyce.

Wraz z gośćmi z Litwy oraz włodarzami i mieszkańcami gminy, będziemy mieli możliwość wspólnego świętowania „patriotycznej majówki” w sposób ciekawy i aktywny.


Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów w ramach projektu „Z biało-czerwoną po powiecie częstochowskim”
w Kłomnicach.

« z 8 »

Kłomnice – DZIĘKUJEMY !!!

Sprawozdanie z wydarzenia:

1 maja 2022 r. o godzinie 12.00 rozpoczął się Marsz i Bieg Charytatywny na rzecz Częstochowskiego Hospicjum dla Dzieci. Już w godzinach przedpołudniowych na placu przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Skrzydlowie zaczęli pojawiać się pierwsi uczestnicy marszu i biegu oraz organizatorzy i osoby chętne do pomocy. Punktualnie w południe przy dźwiękach hymnu państwowego wciągnięto na maszt flagę Polski. Podniosły nastrój udzielał się wszystkim, a  szczególnie młodzieży z Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki  w Kowalczukach oraz ze Szkoły Polskiej w Szumsku, którzy jak sami mówili:… czuli się w Skrzydlowie jak w przyjaznej rodzinie…. Wszyscy uczestnicy  prezentowali się pięknie na tle biało-czerwonych barw łopoczących na wietrze. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała dyrektor szkoły p. Olga Gonera witając wszystkich gości i uczestników oraz zapraszając do wspólnej zabawy. Po niej głos zabrała p. Alicja Janowska- członek zarządu Stowarzyszenia „Sparta”.  Pani. Elżbieta Łągiewka- przypomniała regulamin biegu i marszu, zasady zachowania się podczas przejścia ulicami Skrzydlowa oraz cel, na jaki zbierane będą datki pieniężne.
Przed zawodnikami, jako prowadzący biegł druh Michał Grzesik z jednostki OSP Skrzydlów. Po starcie dzieci, pozostali uczestnicy żwawym krokiem ruszyli w kierunku mety. Na mecie biegu został przygotowany  przez panie z KGW w Skrzydlowie, KGW Lipicze, KGW Garnek i KGW z Pacierzowa poczęstunek. Wolontariuszki rozdawały wodę i przeprowadzały biegaczy do punktów żywnościowych. Drugą częścią  zadania była biesiada przy ognisku. Nad bezpieczeństwem całej imprezy czuwali druhowie z OSP Skrzydlów. Z nurtu Warty uczestników imprezy pozdrawiali kajakarze. Dzieci  świetnie bawiły się na różnych urządzeniach znajdujących się na sołeckim placu zabaw. Szczególnym powodzeniem cieszyła się „tyrolka”. Każdy uczestnik otrzymał  pamiątkowy dyplom udziału w  Marszu i Biegu Charytatywnym na rzecz Częstochowskiego Hospicjum dla Dzieci. Wartością dodaną zadania jest fakt, że członkinie KGW obecne na biegu   uzgodniły przeprowadzenie kolejnej podobnej imprezy integrującej wszystkie 9 kół z terenu gminy Kłomnice i mieszkańców poszczególnych miejscowości.

Elżbieta Łągiewka – lokalny koordynator